Сериозно напрежение се създаде сред жителите на столичния квартал „Овча купел“ 1 заради мъж на около 40 години, който според хора от района от известно време се разхождал по междублоковите пространства и без причина проявявал агресия към случайни минувачи, най-често жени. Очевидци разказват, че той отправял заплахи, псувал хора по улиците и на моменти ги преследвал, без да е бил провокиран, пише NOVA.
Жители на столичен блок са редовно тормозени от свой съсед, превърнал дома си в сметище (видео)
Една от нападнатите е съпругата на Любомир Стефанов. По думите му, при разминаване с мъжа той започнал да говори на глас какво да ѝ направи и я подгонил. Жената запазила самообладание и се насочила към входа на жилищната си сграда, а намесата на случайни минувачи е предотвратила по-сериозен инцидент.
Ден по-късно същият мъж е пребил майка си, която сама е подала сигнал до полицията. В резултат на побоя жената е настанена в болница в тежко състояние.
След инцидента нападателят е задържан и освидетелстван, като в момента е настанен в психиатрично заведение.
По информация на живеещи в района той често е бил забелязван в неадекватно състояние, а съседи твърдят, че агресията му не е била насочена само към жени, а и към мъже. Благодарение на записи от охранителни камери и видеа, разпространени сред жителите, хората са успели да го разпознаят.
Местните настояват институциите да предприемат по-решителни мерки, за да се гарантира безопасността в квартала.
Случаят е поредното болезнено доказателство, че държавата е абдикирала от психиатричната помощ у нас. Институциите реагират едва когато се стигне до ескалация и някой пострада за сметка на години бездействие. Докато психичното здраве остава в периферията на здравните политики, подобни случаи няма да бъдат изключения.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!