Активисти влязоха в клетки на протест пред парламента

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
14.05.2026 13:00
93
0

Пред Народното събрание се проведе протест с искане за премахване на клетките за телета. Активисти от организацията „Невидими животни“ влязоха в клетки, за да покажат, по думите им, страданието на животните и условията, в които се отглеждат.

Над 1000 „виртуални“ овце изчезнаха от ферми в Смолянско

Организаторите съобщават, че петицията им вече е подкрепена от над 150 000 души. На място са присъствали и народни представители от различни политически сили, които са заявили подкрепа за по-хуманни практики при отглеждането на животни, пише БНТ. Искането е част от по-широка инициатива, зад която стоят 46 новоизбрани депутати от 52-рото Народно събрание.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.