Арестуваха трима криминално проявени мъже заради фалшиви пари (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
06.08.2025 13:54
271
0

Трима криминално проявени мъже бяха задържани с 10 000 фалшиви евро в столичния квартал „Овча купел“ при специализирана операция на „Икономическа полиция“ към СДВР. Арестите са извършени след постъпила оперативна информация за лица, закупили висококачествени фалшиви банкноти с номинал от 200 евро, съобщава NOVA.

Засилват мерките за сигурност при обмена на левове с евро (видео)

Директорът на СДВР, главен комисар Любомир Николов, съобщи, че задържаните са били наблюдавани известно време, след което е предприето действие за неутрализиране на престъпната им дейност. По думите му, фалшификатите са с изключително високо качество и трудно се различават от истинските банкноти.

Двама от арестуваните са с постоянна адресна регистрация във Варна, а третият – в Търговище. Единият от тях е добре познат на органите на реда, като в миналото е бил задържан за изготвяне на фалшиви шофьорски книжки.

Разследването по случая продължава, като се работи по установяване на произхода на фалшивите пари и евентуални други участници в престъпната схема.  Според Николов в България досега не е установявано производство на фалшиви банкноти с номинал от 200 евро, но такива вече циркулират из цяла Европа. Той подчерта, че във връзка с предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г., МВР и Прокуратурата са поставили борбата с фалшивите пари като приоритет.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.