Астронавти на НАСА излязоха на "космическа разходка" (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.12.2022 12:54
301
0

Астронавти от НАСА излязоха на "космическа разходка". Джош Касада и Франк Рубио прекараха седем часа извън Международната космическа станция (МКС). Те бяха асистирани от Никол Ман и японецът Коичи Ваката, които бяха вътре в орбиталнат лаборатория.

НАСА разпространи видео от "космическата разходка" на двама американски астронавти. Те инсталираха нови слънчеви панели на Международната космическа станция.

Астронавтите на капсулата на SpaceX останаха без тоалетна, ще носят памперси на връщане до Земята (видео)

NASA livestream/стоп кадър

Пратката пристигна на борда на МКС в края на ноември. Монтажът ѝ ще осигури на станцията 30% повече мощност. На 19 декември ще бъдат инсталирани останалите панели, общо шест на брой.

"Разходката" мина безаварийно, а кадрите запечатаха, както работата на астронавтите, така и красотата на нашата планета.

Видео: bTV

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.