Хората в България биха подкрепили всякакви действия, които биха довели до повече дисциплина в училище, сочи изследване на "Галъп интернешънъл", цитирано от Клуб Z.
Според него, над половината от респондентите, или 52 на сто, подкрепят въвеждането на униформи в училищата при всички обстоятелства, 31% - само при някои обстоятелства, а 11% са абсолютно против.
Очаквано, най-младите са най-негативно настроени срещу подобна идея.
АГРЕСИЯ СПРЯМО УЧИТЕЛ: УЧЕНИК ОТ ПЛОВДИВ ЗАПЛАШВА И ПОСЯГА ДА МУ ПИШАТ "ТРОЙКА" (ВИДЕО И СНИМКИ)
Доста положителна е нагласата на анкетираните и към въпроса дали учителите да ходят на домашни посещения, за да проверят защо децата не ходят на училище. 45% са "за", 38 на сто - само в някои случаи, а 11% не го приемат при никакви обстоятелства. Останалите не знаят.
Що се отнася до забрана за носенето на телефон в училище - малко под една четвърт от респондентите (24 на сто) се обявяват абсолютно "за" такава мярка, а почти половината от интервюираните смятат, че мярката трябва да е само в някои ситуации (47%). Малко повече от една пета (22 на сто) са съвсем против, което вероятно се дължи на факта, че се прекъсва възможността за комуникация между родител и дете.
Отново по-младите са най-несъгласни с подобна идея.
По отношение на възможността (а и необходимостта) учениците да работят, докато учат, 60% се съгласяват, но само в определени ситуации.
АБИТУРИЕНТИ НЕ ЗНАЯТ КАКВО УЧАТ 5 ГОДИНИ
Мнозинство от 88% от интервюираните пък смятат, че агресивно поведение на ученик към учител, например, е неприемливо при никакви ситуации. 8% смятат, че е приемливо в някои случаи, а 1% във всички.
Същата е нагласата за агресията между самите ученици. 83% смятат, че при никакви обстоятелства не е приемливо ученици да се бият в училище, 12% все пак смятат, че е приемливо понякога, а е едва 2% казват, че винаги е приемливо подобно поведение.
А дали учителите имат правото да шамаросват учениците? 59% от респондентите посочват, че учителите нямат право да правят това при никакви обстоятелства, но пък тук има и малко под една трета, които са на мнение, че това е приемливо при определени обстоятелства (30 на сто). 5% пък смятат, че шамарите са приемливи във всички случаи.
Малко над половината от респондентите (53 на сто) смятат, че е неприемливо родители да се конфронтират с учителите на децата си, а близо 40% приемат това, но при някои обстоятелства. 3% смятат, че конфронтацията на родители с учители е приемлива при всякакви обстоятелства.
Източник: Клуб Z
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!