Български ученици с 6 медала от Международната олимпиада по лингвистика в Южна Корея

Български ученици с 6 медала от Международната олимпиада по лингвистика в Южна Корея

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
02.08.2019 11:14
119
0

Български ученици спечелиха два златни, два сребърни и два бронзови медала на Международната олимпиада по лингвистика (International Linguistics Olympiad – IOL), съобщи MediaBricks.bg.

 

Състезанието се проведе в Южна Корея с над 350 участници от 36 държави.

 

 

"Българските

 

 

Златните ни медалисти са Здравко Иванов (12. клас, СМГ) и Матей Петков (11. клас, НПМГ). Сребърните отличия са за Елена Кескинова (11. клас, СМГ) и Цветелина Стефанова (11. клас, СУЕЕ Русе). Бронзът грабнаха Виктор Балтин (11. клас, ППМГ Бургас) и Марко Иванов (12. клас, ПЧМГ). Почетна грамота заслужи Никол Обретинчева (12. клас, СМГ), а на Йоан Саламбашев малко не му достигна за индивидуално отличие, но е част от отбора спечелил груповата почетна грамота. Техни ръководители са инж. Александър Велинов (СМБ), Любомир Златков (ИМИ-БАН), д-р Илияна Раева (РУ “Ангел Кънчев”), д-р Росица Декова (ПУ „Паисий Хилендарски“).

 

 

"Българските

 

 

Другата хубава новина е, че Здравко Иванов влезе в „Залата на славата“ на Международната олимпиада по лингвистика с три поредни златни медала от надпреварата.

 

 

Източник и снимки: MediaBricks.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.