Пореден страхотен успех за българските ученици от пет училища, които се завърнаха у дома след математическа олимпиада във Виетнам, съобщава NOVA. Младите ни математици се връщат с общо шест златни, осем сребърни и четири бронзови медала.
Тази година учениците от Софийската математическа гимназия грабнаха най-много медали. В отборното състезание групата на шестокласниците победиха противниците си и извоюва златото.
Шестима български състезатели участват в Световните игри за трансплантирани в Германия (видео)
Децата разказват, че въпреки трудностите и нуждата от комплексна подготовка за подобен форум, те изпитват задоволство от постигнатото.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!