Вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Величие" и "Меч" срещу правителството не мина, след като беше подкрепен само от тези формации. Още в началото на днешния ден от "Продължаваме промяната-Демократична България" и "Алианс за права и свободи" обявиха, че няма да участват в гласуването, защото искат да изчакат официалното приемане на България в еврозоната, преди да се заговори за предсрочни избори. Очаквано управляващата коалиция гласува против предложението и така правителството на Росен Желязков оцеля и след трети вот на недоверие.
От "ПП-ДБ" изразиха готовност да внесат нов вот на недоверие през есента, когато вече няма да има "връщане назад" от приемането на единната европейска валута.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!