Без маркировка и осветление: Опасен участък между Бистрица и Железница тревожи жителите (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
30.10.2025 9:26
188
0

Жителите на софийските села Бистрица и Железница алармират за опасен пътен участък без маркировка и осветление. Той ежедневно се използва от стотици автомобили, включително градски транспорт и училищни автобуси, пише bTV.

„Забравени от Бога“: Коевци без автобус, без магазин и с опасен път – ремонтът ще продължи до юни 2026 г. (видео)

Въпреки многократните сигнали до АПИ и район „Панчарево“ през последните пет години, реални действия все още няма. Хората разказват за чести инциденти, особено вечер и през зимата, и настояват, че проблемът застрашава човешки животи.

Кметовете на двете села потвърждават, че получават само обещания, а от АПИ твърдят, че пътят е „в добро състояние“ и че маркировка ще бъде положена преди зимата, при подходящи условия. Местните обаче остават скептични и искат незабавни мерки.

Институциите обещават, уверяват и планират, но резултатът остава същият – липсваща маркировка и поредна зима, в която шофьорите ще разчитат на интуицията си, вместо на видим път. Ако за толкова дълго време не може да се изпълни една базова мярка за безопасност, какво тогава може да очакваме?

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.