Делото срещу бившия заместник-кмет по транспорта в Столичната община Евгени Крусев официално влиза в Специализирания наказателен съд, пише Сега.

Крусев е обвинен в нарушаване на Закона за обществени поръчки и ощетяване на Столична община с 920 000 лева по проекта за ремонта на ул. „Граф Игнатиев“.
ВНЕСОХА ОБВИНИТЕЛНИЯ АКТ СРЕШУ БИВШИЯ ЗАМ.-КМЕТ ЕВГЕНИ КРУСЕВ ЗАРАДИ РЕМОНТА НА ГРАФА

Според обвинението, от 27 юни до 5 декември 2018 г. като длъжностно лице, зам.-кметът е изменил договора с „ГП Груп“ АД за обществената поръчка, свързана с ремонта на релсовия път по улицата. По този начин е ощетил общината с близо 1 милион лева.
ЗАМЕСТНИК-КМЕТЪТ ПО ТРАНСПОРТА НА СОФИЯ ЕВГЕНИ КРУСЕВ ПОДАДЕ ОСТАВКА
В същото време защитата на Крусев твърди, че няма нарушение на закона за обществените поръчки и Столичната община дори е спестила пари.
Източник: Сега
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!