Близо две седмици след назначаването на доскорошния шеф на антикорупционната комисия Пламен Георгиев за консул във Валенсия, премиерът Бойко Борисов реши да защити решението и да обясни какви са мотивите за него.
(19).jpg)
В отговор на журналистически въпрос Борисов представи Георгиев като полиглот: "Пламен Георгиев е с няколко образования, хиляди награди, с милиарди задържани и конфискувани средства, с няколко езика".
НОВИЯТ КОНСУЛ ВЪВ ВАЛЕНСИЯ ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ СЕ ОКАЗА С НАЧАЛНО НИВО ИСПАНСКИ
Според документите испанският на бившия антикорупционен шеф е на базисно ниво. "Има достатъчна езикова подготовка, така че не виждам... Вие не можете никъде в Европа да изброите консулите. Това явно е някаква поръчка, защото седмица, ето днеска откриваме поредна инвестиция, вие идвате и ме питате за това на фона на инвестициите..", контраатакува Борисов.
Попитан как ще бъдат убедени недоволните от назначението българи в Испания, че Георгиев е най-добрият дипломатически представител на България, премиерът отговори: "Аз нямам никакво желание да убеждавам вас, вие сте убедени по друг начин. Спрях от уважение към медията ви, за да не кажете "той е избягал". Взехме решение, изпратихме го консул във Валенсия. Хиляди такива консули има ...".

Обясненията на Борисов са част от започналия миналата седмица задочен спор между него и президента Румен Радев. До размяна на обвинения се стигна след изказване на Борисов, че освобождаването на началника на НСО ген. Данчо Дяков вероятно е заради "огромните скандали в президентската институция". През почивните дни Радев отговори, че скандалите са в правителството предположи, че има причина, която налага "на министър-председателя да крие толкова далеч гн Георгиев". "Не му отива на Шипка, на такъв ден, да говори такива неща", каза в понеделник премиера по повод изказването на президента.
Източник: Mediapool
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!