Босия спря гладната стачка след оттеглянето на Московски

Босия спря гладната стачка след оттеглянето на Московски

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
31.08.2018 11:26
89
0

Николай Колев – Босия обяви в петък, че спира гладната си стачка 81 дни след нейното начало заради оставката на транспортния министър Ивайло Московски. Протестът му започна през юни заради корупцията в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и продажбата на шофьорски книжки. Колев настояваше главно за оставката на транспортния министър Ивайло Московски, но имаше и други искания. Той искаше разпускането на Народното събрание, оставката на цялото правителство и свикване на експертен кабинет.

 

Преди ден близо 100 души от Родопите и Старозагорско, главно от мюсюлманското вероизповедение, обявиха, че започват щафетна гладна стачка в подкрепа на Босия. Бившият служебен премиер Ренета Инджова също обяви, че ще се включи в гладната стачка. Оставката на Ивайло Московски дойде в пакет с оставките на вътрешния министър Валентин Радев и строителния министър Николай Нанков. Те бяха поискани от премиера Бойко Борисов седмица след трагичната катастрофа край Своге, при която загубиха живота си 17 души.

 

Източник: Мediapool.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.