Рокада в Софийския затвор – началникът Борислав Чорбански вече не е на поста си след лично подадена оставка. Решението му е одобрено от служебния министър на правосъдието Андрей Янкулов, с което официално се слага край на мандата му, става ясно от съобщение на Министерството на правосъдието.
Интересното е, че оставката идва веднага след като дисциплинарното производство срещу Чорбански е било прекратено. Причината – липса на достатъчно доказателства за нарушение. Тоест, формално няма вина, но постът остава освободен.
На негово място временно застава Росен Димчев – досегашен заместник и главен инспектор. Той ще изпълнява функциите на началник до назначаването на титуляр.
Междувременно, Софийски градски съд отказа предсрочно освобождаване на Евелин Банев, по-известен като Брендо.
Причината – той не е изтърпял законово изискваната част от присъдата си. За да бъде освободен предсрочно, трябва да е излежал поне половината от наказанието. В случая – това условие не е изпълнено.
Присъдата на Банев е 10 години и половина затвор.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!