Жителите на цял квартал в Габрово са тормозени от диви прасета, пише Dir.bg.
Хората се оплакаха пред Нова тв, че животните се движат на стада и нахлуват в дворовете им. Подавали са жалби в общината, но от там им заявяват, че проблемът не е в тяхната компетенция.
От общината дори посъветвали местните да се заредят с пиратки и с тях да гонят прасетата.
Проблемът продължава вече втори месец. Макар че засега прасетата не проявяват агресия, хората все пак се притесняват за безопасността си.
От регионалното горско стопанство смятат, че проблемът ще бъде решен след откриване на ловния сезон.
Източник: Dir.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!