Девет нови народни представители от „Прогресивна България“ положиха клетва в 52-рото Народно събрание. Те заемат местата на депутати от формацията, които влязоха в състава на новото правителство. По закон местата се заемат от следващите кандидати в листите на партията, докато министрите изпълняват функциите си в Министерския съвет.
На мястото на премиера Румен Радев в парламента влиза Александра Ангелакова от 25-и МИР в София. Васка Милушева става депутат на мястото на Гълъб Донев, а Момчил Петров заменя Александър Пулев.
ИТН изигра ролята си и изчезна (видео)
Емине Гюлестан влиза в парламента на мястото на Иван Демерджиев, а Тефик Парафитов заменя Димитър Стоянов. Стела Илиева става народен представител на мястото на Иван Шишков, а Георги Пунчев влиза в парламента вместо Росица Карамфилова-Благова.
Сред новите депутати са още Юлиян Димитров, който заема мястото на Илин Димитров, както и Мирена Гуглева-Иванова от Ямбол, която влиза вместо Енчо Керязов.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!