Петима възрастни хора и две санитарки от старческия дом „Възраждане” в Русе са с положителни резултати за коронавирус, съобщи БНР.
Още миналата седмица са установени първите положителни проби за коронавирус на хора от Дома за възрастни. Днес стана ясно, че те са приети в болница.
Директорът на дома Ани Венкова обясни, че и петимата заразени са живели в самостоятелни стаи. В момента са въведени по-строги ограничителни мерки в старческия дом, а персоналът спазва изключително стриктно правилата за дезинфекция.
Общо 215 са възрастните хора, които живеят в дом „Възраждане”.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!