Дом за възрастни в Русе се превърна в огнище на коронавирус

Дом за възрастни в Русе се превърна в огнище на коронавирус

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
23.07.2020 16:35
36
0

Петима възрастни хора и две санитарки от старческия дом „Възраждане” в Русе са с положителни резултати за коронавирус, съобщи БНР.

Още миналата седмица са установени първите положителни проби за коронавирус на хора от Дома за възрастни. Днес стана ясно, че те са приети в болница.

Директорът на дома Ани Венкова обясни, че и петимата заразени са живели в самостоятелни стаи. В момента са въведени по-строги ограничителни мерки в старческия дом, а персоналът спазва изключително стриктно правилата за дезинфекция.

Общо 215 са възрастните хора, които живеят в дом „Възраждане”.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.