Драма до последната секунда реши шампиона на Германия. "Байерн" Мюнхен отново ще бъде шампион на Германия. "Баварците" преживяха инфарктни моменти, за да могат да се насладят на несравнима радост в края. По време на мача общо три пъти се сменя лидерът в класирането, като в началото на мачовете начело бе "Борусия" Дортмунд.

"Жълто-черните" имаха две точки аванс преди старта на последния кръг в Първа Бундеслига. Това означаваше, че тимът държи съдбата си в свои ръце и при победа щеше да стане шампион независимо от резултата на преследвача "Байерн" Мюнхен. В същото време равенство на "Вестфален Щадион" щеше да даде титлата на "баварците", ако те успееха да вземат мача си срещу "Кьолн".
Най-голямата премия във футбола ще бъде спечелена днес
Домакинството на "Борусия" обаче започна кошмарно. Тимът допусна ранно изоставане още в 15-ата минута на мача. Андреас Ханхе-Олсен отбеляза, а само три минути по-късно "Борусия" получи шанс да изравни от дузпа. Рафаел Герейро бе фаулиран в наказателното поле, а зад топката застана Себастиан Алер. Той обаче стреля в тялото на Фин Гилберт Дамен, а това бе едва първият от поредицата пропуски за него в мача. В 24-ата минута Дортмунд инкасира още един гол от Карим Онисиво. Домакините върнаха един гол чрез Рафаел Герейро в 69-ата минута.
В Кьолн нещата изглеждаха рутинно нормални. Кингсли Коман отрки резултата за "Байерн" още в осмата минута. Изглеждаше така, сякаш "Байерн" все пак ще вземе титлата без напрежение, преди ВАР да отсъди дузпа за "Кьолн", реализирана от Деян Любичич в 81-ата минута. Този гол върна Дортмунд на върха и прати в екстаз над 60 000 души на стадиона там. "Борусия" обаче направи прекалено малко до края. Тимът реализира чак в 95-ата минута изравнително попадение. То на практика не промени класирането. В същото време "Байерн" успя отново да поведе минута преди края на редовното време чрез Джамал Мусиала. Това в крайна сметка означаваше и шампионат за "Байерн" - 32-ра в историята на отбора и 11-та поредна.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!