Дупки и пропаднала след ремонт настилка тормозят жители на пловдивския квартал „Гаганица“ (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
20.07.2026 16:10
22
0

Жители на квартал „Гаганица“ в пловдивския район „Северен“ настояват за спешно възстановяване на пропаднала асфалтова настилка, положена след подмяна на електроразпределителната мрежа преди две години.

При ремонта електроразпределителното дружество е изградило нови подземни кабелни линии и трафопост. Само няколко месеца след полагането на новия асфалт обаче настилката започнала да пропада, а пред домовете на хората се образували дълбоки дупки.

Според живеещите в района причината е некачественото възстановяване на изкопите, пише БНТ.

След бездействие на институциите: Жители на „Люлин“ сами си направиха улица (видео)

„След като започнаха да запълват изкопа върху пръстта, без да трамбоват, без да сложат филц, наляха асфалта и се получиха големи дупки“, разказва Васил Чолаков.

Пропадналата настилка вече е довела и до инциденти. 90-годишната Мария Гюзалева е паднала пред дома си, след като попаднала в една от дупките.

„Като вървях тук, все гледах на ръцете да падна, да не си счупя някой крак. Казах им да минат още веднъж с валяка, защото дупките бяха дълбоки. А те ми отвърнаха: „Не ни казвай, ние си знаем работата“, споделя възрастната жена.

Други жители се оплакват, че при всеки дъжд на улицата се образуват големи локви. „Тук се събира много вода. Искам да прекрача – два пъти падам в гьола“, казва Малина Вълчинова.

Хората настояват фирмата изпълнител да отстрани дефектите възможно най-скоро. „Настояваме да дойдат да си свършат работата, да преасфалтират и да запълнят дупките“, заявява Васил Чолаков.

От район „Северен“ съобщиха, че вече са сигнализирали изпълнителя. Ако настилката не бъде възстановена в гаранционния срок, общината ще предприеме действия.

„Фирмата има гаранционен срок по договора – три години. Съгласно договора можем да задържим сумата и ние да изпълним ремонта, след което да предявим иск към тях да възстановят разходите“, обясни инж. Пламен Вълков от район „Северен“.

От ЕВН също заявиха, че ще извършат допълнителна проверка по случая. От фирмата изпълнител увериха, че настилката ще бъде възстановена възможно най-скоро в първоначалния ѝ вид.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.