Два медала от Международната олимпиада по география в Хонг Конг спечелиха български ученици

Два медала от Международната олимпиада по география в Хонг Конг спечелиха български ученици

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.08.2019 13:39
56
0

Български ученици завоюваха два сребърни медала от Международната олимпиада по география в Хонг Конг, съобщи MediaBricks.bg.

 

Състезанието се проведе от 30 юли до 5 август с участници от над 50 държави.

 

"Български

 

Двата сребърни медала са за Стефан Иванов (ППМГ Бургас) и Дилян Пенев (МГ Варна). Другите ни двама участници, Теодор Костов (МГ Варна) и Антонио Георгиев (ПМГ Благоевград), останаха на крачка от отличията. 

 

"Български

 

Стефан Иванов си тръгна от Хонг Конг още преди награждаването, за да се включи в българския национален отбор по астрономия и астрофизика директно в Унгария. Там отново спечели сребърен медал.

 

"Златните

 

Ръководители на българските младежи в Хонг Конг бяха Мариана Султанова (главен експерт в ЦОПУО) и Стойчо Димитров (учител в НЕГ „Гьоте“ Бургас).

 

Източник и снимки: MediaBricks.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.