Две домашни котки в Ню Йорк са заразени с коронавирус

Две домашни котки в Ню Йорк са заразени с коронавирус

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
23.04.2020 7:31
106
0

Две домашни котки в различни части на щата Ню Йорк са дали положителен резултат при тест за коронавирус. Te са първите домашни любимци в САЩ, засегнати от Covid-19, пише Дарик, цитирайки Асошиейтед прес.

Животните са имали леки симптоми на респираторно заболяване. Очаква се те да се възстановят.

Проф. Кантарджиев: Домашните животни имат други коронавируси, не ги трепете (видео)

Смята се, че котките са се заразили от хора в семействата, които ги отглеждат, или от съседи.

Тигър в зоопарк в Ню Йорк е заразен с коронавирус

По-рано коронавирус беше установен при тигри и лъвове в зоопарка в Бронкс.

Източник: Дарик

Снимки: Pixabay

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.