Служител от дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП е бил задържан при съвместна проверка на Министерството на вътрешните работи.
Операцията е проведена от дирекция „Вътрешна сигурност“ към МВР заедно с Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.
Разследването е започнало след подаден сигнал за злоупотреба със служебно положение, пише Сега.
Задържаният е експерт в дирекция „Киберпрестъпност“, като по информация на МВР той е постъпил на работа в ГДБОП през 2024 година.
На този етап не се съобщават повече подробности за предполагаемото нарушение. Очаква се проверката да установи дали действително е имало злоупотреба и какви действия са предприети от служителя.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!