Експерт от ГДБОП е арестуван заради злоупотреба със служебно положение

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
05.03.2026 18:59
623
0

Служител от дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП е бил задържан при съвместна проверка на Министерството на вътрешните работи.

Операцията е проведена от дирекция „Вътрешна сигурност“ към МВР заедно с Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.

Разследването е започнало след подаден сигнал за злоупотреба със служебно положение, пише Сега.

Задържаният е експерт в дирекция „Киберпрестъпност“, като по информация на МВР той е постъпил на работа в ГДБОП през 2024 година.

На този етап не се съобщават повече подробности за предполагаемото нарушение. Очаква се проверката да установи дали действително е имало злоупотреба и какви действия са предприети от служителя.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.