Гешев отговори на посолството на САЩ: Днес ще покажем на всички българи, че никой не е над закона

Гешев отговори на посолството на САЩ: Днес ще покажем на всички българи, че никой не е над закона

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
14.07.2020 9:22
45
0

"Благодаря на партньорите ни от Съединените щати и посолството им в България за подкрепата за върховенството на закона и безкомпромисните действия на Прокуратурата. Наистина - никой за нас не е над закона! Днес ще го покажем на всички българи за пореден път!".

Това написа в профила си в Twitter главният прокурор Иван Гешев.

https://twitter.com/IvanGeshevPG/status/1282911222376079360?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1282911222376079360%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Ftopnovini.bg%2Fnovini%2F864155-geshev-dnes-shte-pokajem-na-vsichki-balgari-che-nikoy-ne-e-nad-zakona

По-рано посолството на САЩ в България разпространи изявление до обществеността, в което се изразява подкрепа към бушуващите у нас протести.

Ето какво гласи цялото съобщение:

"Правото на мирно събиране е основна демократична ценност. Демонстрациите и протестите са знак за цветущо и жизнено гражданско общество. Мирните протести са играли ключова роля в 244-годишната демокрация на Съединените щати. Всяка нация заслужава съдебна система, която е надпартийна и подвластна на върховенството на закона.

Ние подкрепяме българския народ в стремежа му за повишаване на доверието в демократичната система и насърчаване на върховенството на закона в България. Никой не е над закона."

Посолството на САЩ: Подкрепяме българския народ в протестите

This image has an empty alt attribute; its file name is article_298_usembassypr.png

Изявлението дойде на петия ден от протестите срещу правителството, главния прокурор Иван Гешев и олигархичния модел на управление на държавата с искане за оставки.

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.