"Благодаря на партньорите ни от Съединените щати и посолството им в България за подкрепата за върховенството на закона и безкомпромисните действия на Прокуратурата. Наистина - никой за нас не е над закона! Днес ще го покажем на всички българи за пореден път!".
Това написа в профила си в Twitter главният прокурор Иван Гешев.
По-рано посолството на САЩ в България разпространи изявление до обществеността, в което се изразява подкрепа към бушуващите у нас протести.
Ето какво гласи цялото съобщение:
"Правото на мирно събиране е основна демократична ценност. Демонстрациите и протестите са знак за цветущо и жизнено гражданско общество. Мирните протести са играли ключова роля в 244-годишната демокрация на Съединените щати. Всяка нация заслужава съдебна система, която е надпартийна и подвластна на върховенството на закона.
Ние подкрепяме българския народ в стремежа му за повишаване на доверието в демократичната система и насърчаване на върховенството на закона в България. Никой не е над закона."
Посолството на САЩ: Подкрепяме българския народ в протестите

Изявлението дойде на петия ден от протестите срещу правителството, главния прокурор Иван Гешев и олигархичния модел на управление на държавата с искане за оставки.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!