Глобиха с над 1000 евро турист за кражба на пясък от Сардиния

Глобиха с над 1000 евро турист за кражба на пясък от Сардиния

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
09.08.2018 8:22
88
0

На италианския остров Сардиния карабинерите са глобили мъж, който искал да си занесе във Великобритания събран в бутилка пясък от плажа, съобщава вестник Corriere della Sera.

 

Размерът на глобата е повече от хиляда евро.

 

За да се спре влошаващото се състояние на местната екосистема, островните власти въведоха глоба за присвояване на пясък от плажа - от 500 до 3000 евро.

 

Според чиновниците и еколозите, туристите годишно изнасят големи количества пясък от острова. Германското посолство в Рим предупреди своите съграждани да не правят това и да оставят пясъка където трябва да бъде.

 

Източник: Novini.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.