Сметището край Свищов, което се запали два пъти в рамките на две седмици, вече е затворено. То ще бъде рекултивирано, пише Медиапул, цитирайки министъра на околната среда и водите Нено Димов.
СМЕТИЩЕТО В СВИЩОВ ОТНОВО ГОРИ, ОБЯВЕНО Е БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ
Пред бТВ той обяви, че още 115 стари депа в страната са рискови. Засега обаче само 31 общини са кандидатствали за държавно финансиране за рекултивацията на тези сметища.
ОГРОМЕН ПОЖАР В ДУПНИЦА ЗАТВОРИ МАГИСТРАЛА "СТРУМА" (ВИДЕО)
По думите на Димов, тази година са отделени 70 млн. лева за рекултивация на стари сметища.
Що се отнася до пожара до магистрала "Струма”, министърът каза, че става въпрос за площадка за струпване на вторични суровини, а не за депо за отпадъци. Той обеща, че ще бъде извършена проверка на екоинспекцията в Перник, която е трябвало да осъществява контрол върху площадката.
Източник: Медиапул
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!