Горящото сметище край Свищов и още 115 други са затворени

Горящото сметище край Свищов и още 115 други са затворени

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
20.08.2019 10:19
44
0

Сметището край Свищов, което се запали два пъти в рамките на две седмици, вече е затворено. То ще бъде рекултивирано, пише Медиапул, цитирайки министъра на околната среда и водите Нено Димов.

 

СМЕТИЩЕТО В СВИЩОВ ОТНОВО ГОРИ, ОБЯВЕНО Е БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ

 

Пред бТВ той обяви, че още 115 стари депа в страната са рискови. Засега обаче само 31 общини са кандидатствали за държавно финансиране за рекултивацията на тези сметища.

 

ОГРОМЕН ПОЖАР В ДУПНИЦА ЗАТВОРИ МАГИСТРАЛА "СТРУМА" (ВИДЕО)

 

По думите на Димов, тази година са отделени 70 млн. лева за рекултивация на стари сметища. 

 

Що се отнася до пожара до магистрала "Струма”, министърът каза, че става въпрос за площадка за струпване на вторични суровини, а не за депо за отпадъци. Той обеща, че ще бъде извършена проверка на екоинспекцията в Перник, която е трябвало да осъществява контрол върху площадката.

 

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.