Градският транспорт в София си докарва над 20 000 годишно от невърнато ресто

Градският транспорт в София си докарва над 20 000 годишно от невърнато ресто

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
09.08.2019 14:21
76
0

За четири години - от 2015 до 2018 г., автоматите за продажба на билети в тролейбусите и трамваите в София са осигурили приход в размер на 71 541,55 лв. от невърнато ресто. Това съобщиха от общинското дружество "Столичен електротранспорт", цитирани от "Сега".

 

 

""

 


Изпълнителният директор на дружеството Евгени Ганчев уточни, че "посочените суми са много малък процент в сравнение със сумите от продажба на билети и същите надлежно се заприходяват в дружеството като извънреден приход и се използват за поддръжка на системата за таксуване."

 

 

""

 

 

За 2015 г. невърнатото ресто е в размер на 4005.30 лв. (0.099% от приходите), за 2016 г., когато цената на билета беше повишена на 1.60 лв., вече е 16 523.70 (1.3% от приходите от билети за същата година), за 2017 г. е 24 410.65 лв. (1.3% от приходите), а за миналата година - 26 601.90 лв. (1.56%).

 

 

Тази особеност на автоматите в градския транспорт предизвиква възмущение от години, но общината отказва да ги смени с вечния аргумент, че се чака комплексна електронна система за таксуване. След над 10 години бавене на проекта, някои елементи на въпросната система вече се монтират.

 

 

Източник: Сега

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.