Мирен протест обявиха жителите на созополското село Атия заради изграждането на център за временно съхранение на опасни битови отпадъци, пише Dir.bg.
Демонстрантите затвориха вътрешния път за селото, но продължиха да пропускат автомобили.
Опасението им, че новият център ще доведе до замърсяване, тъй като ще бъдат съхранявани пестициди, хербициди, олово, живак и други вещества. Съоръжението ще се изгражда по европейски проект и се намира точно над селото.
Жителите на Атия настояват още за провеждане на местен референдум, на който да се гласува трите депа да бъдат преместени на по-подходящо място.
Източник: Dir.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!