Граждани протестират срещу изграждането на център за опасни отпадъци в село Атия

Граждани протестират срещу изграждането на център за опасни отпадъци в село Атия

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
25.08.2019 10:17
68
0

Мирен протест обявиха жителите на созополското село Атия заради изграждането на център за временно съхранение на опасни битови отпадъци, пише Dir.bg.

 

Демонстрантите затвориха вътрешния път за селото, но продължиха да пропускат автомобили.

 

Опасението им, че новият център ще доведе до замърсяване, тъй като ще бъдат съхранявани пестициди, хербициди, олово, живак и други вещества. Съоръжението ще се изгражда по европейски проект и се намира точно над селото.

 

Жителите на Атия настояват още за провеждане на местен референдум, на който да се гласува трите депа да бъдат преместени на по-подходящо място.

 

Източник: Dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.