Григор Димитров загуби с 3:6, 6:7(4) от Дан Еванс в 1/2-финален двубой на турнира във Вашингтон. По-този начин най-добрият български тенисист остана на крачка от финал.

Григор не се е класирал за последното стъпало от 2018 година в Ротердам, когато отстъпи на Роджър Федерер. Именно в Нидерландския град Димитров също игра 1/2-финал, както и в Женева.
Колкото до самия мач, в първия сет Григор Димитров допусна 2 пробива, които му костваха лошото начало на мача. Във втория сет се стигна до тайбрек. Където българина загуби 4 от своите подавания срещу само две на Еванс и така британеца се класира за първи път в своята кариера на финал.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!