Григор Димитров ще играе срещу Федерер в US Open

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
02.09.2019 9:43
49
0

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за 1/4- финалите на Откритото първенство на САЩ, след като елиминира в три сета Алекс де Минор (Авл) – 7:5, 6:3, 6:4., пише Медиапул. Той ще срещне носителя на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер на четвъртфинала.

 

 

Григор Димитров заяви след победата срещу австралиеца, че е щастлив, че вече не чувства болки в рамото, което доста време го притесняваше. Хасковлията за първи път в кариерата си достига до фазата на последните 8 в Ню Йорк. Повече вижте във видео. 

 

В мача срещу Минор най-добрият български тенисист записа 5 аса и 4 двойни грешки, направи и 31 уинъра - с 11 повече от австралиеца.

 

Хасковлията допусна и по-малко непредизвикани грешки - 37 (при 44 за Де Минор).

 

Двубоят продължи 2 часа и 5 минути, а Григор не допусна нито един пробив, като противникът му имаше само един брейкпойнт в самото начало на двубоя.

 

 

Следващият съперник на Григор е носителят на рекордните 20 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер. Срещу 38-годишния швейцарец Димитров все още няма победа от 7 мача.

 

 

Източник: Медиапул

Видео: Sportal

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.