Хиляди средства за лечението на българче в индийска болница изчезнаха

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
01.06.2026 14:08
292
0

Повече от година и половина след мащабна дарителска кампания за лечението на малката Криси от великотърновското село Къпиново, баща ѝ твърди, че обещаната трансплантация на сърце и бял дроб в Индия все още не е извършена.

По думите на Красимир Иванов, събрани чрез дарения близо 272 000 долара са били изразходвани, без да се стигне до животоспасяващата операция. Семейството заминава за Ченай в края на 2024 г., но според него процедурата така и не е осъществена.

„Нищо не стана, просто ни излъгаха за трансплантацията. Такава трансплантация надали ще направят тук. Чакахме за трансплантация, обаче явно няма. Нищо не ни казват, искаха още пари“, казва бащата за bTV.

Той твърди още, че през януари е получил уведомление за изчерпани средства и искане за допълнително финансиране от 20–25 хиляди долара месечно за престоя на детето. По случая е подаден сигнал в индийската полиция, а българското външно министерство е сезирано.

Повече информация за Криси може да видите от Спаси живота на малката Криси.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.