Институциите си прехвърлят болен от коронавирус, твърди семейството му

Институциите си прехвърлят болен от коронавирус, твърди семейството му

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
01.04.2020 22:52
113
0

Болен от коронавирус е прехвърлян между различни институции и му е отказано изследване, въпреки че е бил със симптоми. Не е приет в болница и е оставен за лечение вкъщи.

Пред bTV дъщеря му разказа, че не са получили никаква помощ. Цветелина Трайкова от столичния квартал „Чепинци“ твърди, че болният й от коронавирус баща е в тежко състояние, но въпреки се лекува у дома си.

Роднина на починалите от коронавирус майка и дъщеря в Благоевград разказва за ужаса (репортаж) 

„На 18 се разболява, изписва му се левоксa, без изследвания. Той го изпива, продължава да вдига температура, отива на рентгенова снимка, майка ми е добра, на баща ми - с двустранна пневмония. Дава им се друго лекарство, майка ми се оправя, той – не. Вдига температура периодично и кашля. С наша инициатива му направихме тест, който се оказа положителен. Започнаха да ни прехвърлят от 112 до РЗИ, на Министерство на здравеопазването, на личен лекар и пак обратно, накрая дойде бърза помощ. Казаха: щом се движи и диша, не е за болница“, твърди тя.

Източник: bTV

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.