Интернет лавината "есе" стигна и до градинката на Графа

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
25.01.2019 14:18
88
0

Шегаджии изписаха думата "есе" с бетонни плочки в градинката на църквата "Св.Седмочисленици". Реакцията е предизвикана от материала, която една от националните телевизии - bTV, разказа снощи в социалните мрежи: "Напиши есе, спечели къща" за 1,7 млн. канадски долара".

 

Стотици хора изглежда са прочели само заглавието и Фейсбук страницата на телевизията беше залята с коментари: "Есе" Така с действията си потребителите се надяват, да са се включили за участие в наградата.

 

""

 

В материала ставаше въпрос за жена от Канада, която организира конкурс за есе, а наградата е голяма къща на езерен бряг в Албърта, Канада, оценена за 1,7 млн. канадски долара.

 

Макар това да не беше социален експеримент, новината се превърна точно в това и нагледно доказа теорията, че потребителите в социалните мрежи четат единствено заглавията на новините.

 

""

 

Много потребители написаха думата "есе" в коментарите с надеждата, че ще стигнат до къщата. Необичайните реакции бяха бързо забелязани и лавинообразно се разпространиха в социалните мрежи под формата на колаж. А "новината" буквално се превърна във вайръл сензация.

 

Източник: "Дир"

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.