Излязоха пробите от храната в хотела в „Боровец“, взети след сигнал за съмнение за хранително отравяне. Изследваните проби са отрицателни и на база на получените резултати категорично не се касае за хранителен инцидент, съобщиха на сайта си от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).
От микробиологичните изследвания на персонала, зает в кухненския блок на обекта, са установени три лица с положителни резултати за стафилококус ауреус в оскъдни количества. Служителите са отстранени от работа в съответствие със здравно-хигиенните изисквания.
Към настоящия момент дейността на кухненския блок не е възстановена.
Остра вирусна инфекция, а не хранително натравяне, е разболяла децата в Боровец
Припомняме, че на 2 април от РЗИ - Софийска област съобщиха, че 36 деца са установени с хранително отравяне по време на зелено училище в хотел в Боровец. Оплакванията настъпили предния ден след вечеря.
Те са яли зелена салата, спагети с доматен сос, пилешка пържола, кебапчета с пържени картофи, плодове, мляко с ориз, шоколадов мус. Децата са били с повишена температура, болки в корема, повръщане, диария.
Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в курорта Боровец
Те са били прегледани в Центъра за спешна медицинска помощ в Самоков. По-късно същия ден от БАБХ информираха, че поставената диагноза на децата е остра вирусна инфекция.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!