Измислиха песен за ремонта на "Графа"

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
09.10.2018 11:17
100
0

Ремонтът на столичната улица "Граф Игнатиев", който дълбоко възмути и развълнува софиянци, се превърна и в музикално вдъхновение.

 

 

След серията колажи и други форми на народно творчество, във "Фейсбук" вече се шири и песен за злополучния ремонт. Тя е дело на Димитър Панев под акомпанимента на китара.

 

Парчето е със заглавие "Песничка за плочката, за шарката, за наредителя и за изпълнителя й". За музика и текст са използвани две песни на "Щурците" - "Две следи" и "Веселина".

 

"Беше слънчев ден, случайно те редих... И във знак на обич фугите спестих", започва Панев. И продължава:

 

"Казват, че настилката не е първа здравина,

но нали гори без фуги любовта дори...

Има просто две следи -

мъртво гълъбче и ти".

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.