Ремонтът на столичната улица "Граф Игнатиев", който дълбоко възмути и развълнува софиянци, се превърна и в музикално вдъхновение.
След серията колажи и други форми на народно творчество, във "Фейсбук" вече се шири и песен за злополучния ремонт. Тя е дело на Димитър Панев под акомпанимента на китара.
Парчето е със заглавие "Песничка за плочката, за шарката, за наредителя и за изпълнителя й". За музика и текст са използвани две песни на "Щурците" - "Две следи" и "Веселина".
"Беше слънчев ден, случайно те редих... И във знак на обич фугите спестих", започва Панев. И продължава:
"Казват, че настилката не е първа здравина,
но нали гори без фуги любовта дори...
Има просто две следи -
мъртво гълъбче и ти".
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!