Магистърска програма по астрономия за неспециалисти предлага Физическият факултет на СУ

Магистърска програма по астрономия за неспециалисти предлага Физическият факултет на СУ

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.08.2019 12:35
58
0

И тази година в Катедра "Астрономия" към Физическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" ще има магистърска програма „Астрономия и популяризация на астрономията“, пише MediaBricks.bg.

 

Програмата е насочена към всички любители на звездите, които не са завършили физика. На 23 и 25 август ентусиастите ще могат лично да се запознаят с едни от най-добрите преподаватели по астрономия и астрофизика и да разберат повече за магистърската програма.

 

Обучението включва теоретични и практически курсове както във всички сфери на астрономията, така и предмети, свързани с комуникация на науката. Програмата е задочна, с продължителност 4 семестъра.

 

Тя е достъпна за всеки, завършил бакалавърска степен, независимо от това каква е специалността му.

 

Записването за тази учебна година е във всеки работен ден от 28 август до 13 септември. Таксата за един семестър е 450 лв.

 

 

Източник: MediaBricks.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.