Жозе Моуриньо вече не е мениджър на Манчестър Юнайтед.

След две години и половина начело на "червените дяволи", португалецът напуска поста си. Той ще получи 22.5 млн. паунда след уволнението си.
"Клубът благодари на Жозе за работата му начело на Манчестър Юнайтед и му желае успех в бъдеще", съобщиха официално от клуба. "Предстои да бъде назначен мениджър до края на настоящия сезон, докато клубът проведе задълбочен процес по избирането на нов постоянен мениджър”, се посочва още в официалното изявление.
[embed]https://twitter.com/ManUtd/status/1074964051741032448?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1074964051741032448&ref_url=https%3A%2F%2Fdariknews.bg%2Fnovini%2Fsviat%2Fmanchestyr-iunajted-pokaza-vratata-na-zhoze-mourinio-2137953[/embed]
Засега тренировките на тима ще води Майкъл Карик, а до 48 часа ще бъде обявен и временният мениджър.

Воденият от Моуриньо тим загуби от Ливърпул с 1:3 при гостуването си в 17-ия кръг на Висшата лига. Съставът е шести във временното класиране в Англия с 26 точки, на 19 от лидера Ливърпул, който е 45 в актива си.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!