Масово възмущение след публикуването на интимни снимки на приятелката на кандидат за кмет

Масово възмущение след публикуването на интимни снимки на приятелката на кандидат за кмет

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
06.09.2019 14:35
98
0

Публикувани в жълт сайт интимни снимки на приятелката на кандидата за кмет на София на "Демократична България" арх. Борислав Игнатов предизвикаха масово възмущение в социалните мрежи и остра реакция на част от политическия елит и много медии, пише Mediapool

 

 

Снимките бяха пуснати в жълтият сайт ПИК, известен с подкрепата си към властта. Но дори министър-председателят обяви, че са прекрачени граници, които досега не са преминавани и се разграничи от публикацията.

 

"Не приемам опитите чрез публикуването на лични снимки на едно момиче да се уязви кандидат за кмет на София. С подобни похвати се прекрачват граници, които досега не са били преминавани. Бил съм атакуван многократно по подобен начин. Не приемам такъв тип действия и категорично ги осъждам", написа премиерът Бойко Борисов в профила си във Фейсбук.

 

 

Малко по-късно пост пусна и столичния кмет Йорданка Фандъкова. "Има граници, които не могат НИКОГА да бъдат прекрачвани - това са границите на човешкото достойнство. Опитът да се уязви един от кандидатите за кмет на София по такъв отвратителен начин, е не само недостойно, то убива смисъла от всичко, което правим. Казвам го като човек и жена! Изборите идват и заминават, но трябва да останем човеци!", написа Йорданка Фандъкова.

 

 

Крум Зарков, член на Изпълнителното бюро на БСП и зам.-председател на парламентарната група също изказа възмущение от публикацията. "Намирам за абсолютно дъно, за нетърпима мерзост, за най-долнопробно поведение, да атакуваш политическия си опонент с личните снимки на негови близки. Нито секунда няма да търпя в листата си споделящите подобни публикации, а всеки тиражиращ ги тук или в живия живот заслужава единствено презрение. На потърпевшите декларирам цялото си съчувствие и солидарност", написа Крум Зарков.

 

Бившият омбудсман и кандидат за кмет на София Мая Манолова пък заяви, че "гнусните методи за правене на кампания от властта, достигнаха всички, които не са от властта".

 

"Това е очевидната истина. Разграничаването от себе си е особено психично състояние, което бих нарекла политическа шизофрения. Солидарна съм с кандидата на "Демократична България" за мерзостта, която търпи. На мен ми се налага да правя същото и го разбирам добре. Някога се казваше "гущерът си отрязал опашката". Днес е останала само опашката. Отвратена съм. Нито една власт не предполага човек да падне толкова низко", се казва в съобщението на Манолова.

 

 

 

Източник: Mediapool

 

 

 

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.