Мъж стреля с пистолет по апартамент в София, пуснаха го под домашен арест

Мъж стреля с пистолет по апартамент в София, пуснаха го под домашен арест

Всичко от Веселин Алексиев
Веселин Алексиев
09.05.2025 8:26
1040
0

 В нощта на Гергьовден 45-годишен мъж е стрелял с пистолет срещу апартамент в София, пише bTV. Жена e сигнализирала, че се е събудила от изстрели. В последствие извършителят е задържан, повдигнати са му обвинения, а по-късно е пуснат под домашен арест.

Повдигат обвинение на мъжа, стрелял в близост до детска градина в София

Според Николай Николаев, говорител на Софийската районна прокуратура, мъжът е с предишни криминални прояви, като една от тях е за шофиране в нетрезво състояние. По думите на Николаев задържаният е с две обвинения за хулиганство и притежание на две незаконни оръжия и боеприпаси. За първото той може да получи до 5 години затвор, а за второто от 2 до 8 г.

Няколко часа след първия сигнал друг столичанин подал сигнал в Първо РУ, че на прозореца в спалнята и на стъклопакета в дневната на жилището му има дупки, а на пода е намерил гилзи.

Изключителен късмет, че никой не е пострадал при стрелбата. Очакваме от полицията да установи какви са причините за нея и как извършителят се е сдобил с незаконните оръжия. Очакваме и адекватни и бързи действия от прокуратурата и съда по случая.

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.