Милиони шофьори у нас са в категория "малус" и ще плащат повече

Милиони шофьори у нас са в категория "малус" и ще плащат повече

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.12.2018 14:46
78
0

Милиони водачи ще попаднат в малус категория и ще плащат по-скъпа „Гражданска отговорност”, ако се приеме предложената система бонус-малус, заяви пътният експерт Алекси Стратиев на пресконференция. На събитието представители на браншови организации се обявиха против обвързването на цената на застрахователната полица с административни пътни нарушения, каквото е превишаването на разрешената скорост, например.

 

Това означава застрахователите да получават пари за нарушения, за които не изплащат обезщетения, посочи председателят на Българската автомобилна камара Магдалена Милтенова.

 

Представителите на организации на шофьорите, автомобилните инструктори и превовозвачите заявиха готовност за протест.

 

Източник: "Дарик Нюз"

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.