Млад мъж с шанс за втори живот след трансплантация във ВМА

Млад мъж с шанс за втори живот след трансплантация във ВМА

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
15.12.2018 9:56
55
0

Трета трансплантация на черен дроб в рамките на две седмици извършиха специалисти от Военномедицинска академия. Реципиентът е 31-годишен мъж, а донорът – жена на 54 години. Сложната интервенция на черния дроб бе извършена в късния следобед на 14 декември.

 

По- рано през деня, въпреки сложните метеорологични условия, екипи на ВМА и на УМБАЛ „Александровска“ бяха транспортирани със самолет C-27J „Spartan“ от транспортна авиогрупа Враждебна на Военновъздушните сили до УМБАЛ „Света Марина“ – Варна, където бе извършена експлантацията на органите.

 

Пациентът е в добро състояние, заяви проф. д-р Никола Владов, ръководител на Клиника по чернодробно-панкреатична и трансплантационна хирургия. Ръководството на болницата изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите. Екипът на ВМА благодари и на колегите си от варненската болница за доброто сътрудничество, както и на екипите на Военновъздушните сили за бързата и своевременна реакция във всяка донорска ситуация.

 

Източник: Novini.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.