Образователното министерство обмисля варианти за обединяване на някои висши училища под различни форми, съобщават от ведомството.
Оттам уточняват, че реформата ще бъде в съответствие със Стратегията за развитие на висшето образование, предава bTV. Като целта е да се повиши качеството.
В СУ приемат с оценки от матури в почти всички специалности

„Обсъжданите варианти нямат нищо общо с тиражираната в медиите информация за създаване на мегаструктури и намаляване на държавните висши училища от 38 на 16“, уточняват от МОН.
На 22 февруари ще бъде представена официалната позиция на просветното министерство пред Съвета на ректорите.
МОН обмисля обединяването на някои университети
Източник: bTV
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!