Мощна експлозия избухна в дома на 43-годишен българин с германски паспорт в град Халберщат в провинция Саксония-Анхалт в Германия, пише Trafficnews.

Районът около дома на българина е бил отцепен, а над 600 жители на квартала са били евакуирани. Блокирана е била и близката до града магистрала. По информация на RTL опасността вече е преминала и хората са се върнали по домовете си.

Химикалите, намерени в дома, не са опасни. Ако се смесят обаче, могат да станат рискови, обясняват от полицията в града.

На място са пристигнали и сапьори, както и специалисти по взривни вещества.
Българинът е транспортиран в болница с тежки наранявания и е настанен в реанимация. Той е бил сам в дома си при експлозията. Няма други пострадали.
Източник: Trafficnews
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!