Написаха "Локо София" върху мемориала на мира в Хирошима

Написаха "Локо София" върху мемориала на мира в Хирошима

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
16.10.2018 15:58
65
0

Мемориалът на мира в Хирошима осъмна с надпис "Локо София". Полицията издирва виновника за оскверняването с графити на паметника, построен в памет на жертвите на атомната бомбардировка от 6 август 1945 г.

 

 

 

 

Органите на реда са открили графити на три места в парка. Има един малък надпис на пейката до купола, построен на мястото, където е паднала атомната бомба. Има и два други надписа, много по-забележими, надракани върху бялата ограда, която обгражда Музея на мира.

 

""

 

Един от тези надписи говори достатъчно на всеки един българин - "Локо София".

 

 

Според местната администрация, която управлява парка, графитите са открити от охранител на 15 октомври сутринта. Част от надписите все още не са изтрити.

 

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.