Мемориалът на мира в Хирошима осъмна с надпис "Локо София". Полицията издирва виновника за оскверняването с графити на паметника, построен в памет на жертвите на атомната бомбардировка от 6 август 1945 г.
Органите на реда са открили графити на три места в парка. Има един малък надпис на пейката до купола, построен на мястото, където е паднала атомната бомба. Има и два други надписа, много по-забележими, надракани върху бялата ограда, която обгражда Музея на мира.

Един от тези надписи говори достатъчно на всеки един българин - "Локо София".
Според местната администрация, която управлява парка, графитите са открити от охранител на 15 октомври сутринта. Част от надписите все още не са изтрити.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!