Немска овчарка, която била изоставена в приют за животни от стопаните си, които чакат бебе, едва не умря от мъка. Животното отслабнало и било съсипано психически и физически след драматичната раздяла, пише Daily Mail.
3-годишният Роко бил изоставен в приют в Далас, Тексас, след като собствениците му разбрали, че ще имат бебе.
По време на посещение в приюта една жена забелязала Роко, прегърбен и уплашен в ъгъла на развъдника. Жената решила да направи кратък видеоклип на горкото куче и да го сподели в социалните мрежи с надеждата бързо да намери нови собственици и да го спаси.
За щастие Прети Пилайпаккам видяла видеото и се поинтересува от Роко. Тя членувала в доброволческа организация, която се грижи за изоставени кучета в Тексас.
Пилайпаккам разказа, че била шокирана от вида на кучето. „Той беше толкова съсипан. Обикновено куче на неговата възраст би трябвало да тежи около 85-90 килограма, а той тежеше само 60.
След като взела Роко от приюта, Пилайпаккан посветила дни и седмици в грижи за кучето, за да може то да се възстанови психически и физически. „Беше много уплашен. Той дори се скри под седалката в колата. Правеше малки крачки и изглеждаше толкова стресиран, заради внезапната смяна на средата.
През първите си дни в новия си дом Роко бил нервен и обикалял объркан. С помощта на Пилайпаккам и на нейната друга немска овчарка Катя, Роко започнал да се отпуска и да се адаптира към новата среда.
Днес Роко вече се радва на спокоен и весел живот в новия си дом.
Източник: Daily Mail
Още от Новини
Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!