Нетаняху: „Хамас“ отказаха доставките ни на гориво за болница „Ал Шифа“ в Газа (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
13.11.2023 6:36
229
0

Премиерът Бенямин Нетаняху каза в неделя, че Израел е предложил гориво на болницата Ал Шифа в Газа, която преустанови дейността си след изчерпване на горивото, но че от "Хамас" са отказали доставката, предава bTV.

„Току-що предложихме горивото на болница Шифа, но те го отказаха. „Хамас" се крие в болниците и не искат горивото за лечебното заведение. Те искат да получат горивото, за да го вземат в тунелите си и да го използват в своята военна машина.“, каза Нетаняху.

От ведомството разпространиха снощи видео, което показва как войници доставят туби с гориво за лечебното заведение.

източник: Reuters

Директорът на болницата отрича да са отказали такава помощ.

Израел ще осигури евакуацията на бебета от болница в Газа (видео)

Междувременно Световната здравна организация (СЗО) съобщи, че болницата „Ал Шифа“ вече не функционира. По думите на генералния директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус постоянната стрелба и бомбардировки са влошили и без това критичните обстоятелства.

Според контролираните от „Хамас“ здравни власти в Газа в болницата се намират най-малко 2300 души.

Бригада от командоси и парашутисти на израелската армия са изпълнили мисия в района на Бейт Ханун. Твърди се, че по време на операцията са открити множество оръжия в детска градина и са унищожени десетки отвори към тунели, използвани от „Хамас“.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.