Николай Нанков назначен за зам. регионален министър

Николай Нанков назначен за зам. регионален министър

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
10.10.2018 9:34
92
0

Минути след освобождаването на Николай Нанков от депутатския му пост правителството съобщи, че той се връща в Министерството на регионалното развитие, но като зам.-министър. Той заема мястото на Малина Крумова, която е освободена от поста и става съветник към политическия кабинет на премиера, уточни правителствената пресслужба.

 

Нанков подаде заявление за напускане на Народното събрание вчера, а като първа точка в дневния си ред депутатите днес удовлетвориха желанието му със 102 гласа "за".

 

Николай Нанков беше министър на регионалното развитие до катастрофата край Своге, при която загинаха 20 души. Подавайки оставка, той даде да се разбере, че така поема отговорността си за случилото се.

 

Той беше освободен официално на 20 септември, заедно с министрите на вътрешните работи Валентин Радев и на транспорта Ивайло Московски. На министерския му пост бе назначена депутатката Петя Аврамова, която веднага обяви, че кани предшественика си за зам.-министър.

 

Източник: Оffnews.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.