Бедствено положение е обявено в части от община Крумовград заради обилните валежи през последните дни, които доведоха до преливане на реки, наводнения и сериозни щети по инфраструктурата. В резултат на усложнената обстановка утре в Крумовград е обявен неучебен ден.
Ситуацията в Крумовград остава критична. Дъждът в района не е спирал от снощи, а няколко реки са излезли от коритата си. Помпената станция е залята, което е довело до спиране на водоподаването към града и десетки населени места. Населението ще разчита временно само на питейна вода от резервоара. На място е сформиран кризисен щаб, информира NOVA.
Река е отнесла мост в село Гривка, който свързва две махали. В резултат махала Зимовница е напълно откъсната от останалата част на селото, като там живеят 12 души. Един квартал в Крумовград е останал без електрозахранване заради наводнени електрически табла. Общината поддържа постоянна връзка с жителите, а при необходимост от доставка на храна и лекарства е предвидено използване на багер. По информация на кмета на Крумовград Себихан Мехмед към момента няма бедстващи хора.
Активирани са и свлачища в района. В самия град нивото на река Крумовица е достигнало около 30 сантиметра под моста на републиканския път, който свързва Спешната помощ и болницата с града. По-късно нивото е спаднало с около метър. По думите на кмета, ако мостът бъде залят, достъпът до двете институции ще бъде прекъснат.
Заради високите води са наводнени и множество земеделски земи.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!