Осъдиха двама, пребили съселянин с викове "мръсен българин"

Осъдиха двама, пребили съселянин с викове "мръсен българин"

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
03.12.2018 14:48
61
0

Двама мъже са осъдени за жесток побой на етническа основа, съобщиха от Районната прокуратура във Велико Търново.

 

Те обаче са постигнали споразумение с държавното обвинение, което е било одобрено от районните магистрати. Биячите са осъдени за  нанасяне на телесна повреда на български гражданин на етническа основа. За извършеното деяние им е наложено наказание от по 2 години лишаване от свобода с 5-годишен изпитателен срок, глоба по 5000 лв и обществено порицание.

 

На 9 март м.г. двамата подсъдими били в кафене във великотърновското село Леденик, където нанесли побой на свой съселянин. Двамата мъже го ритали и удряли с юмруци по тялото и главата, псували и обиждали с думите: "Няма да ти е само тоз бой", като обиждали и присъстващите хора с думите: " Ще ви избия, ще ви изколя!", "Гяури, ще Ви изколя, ще Ви избия!", "Гяури ще Ви смачкаме!", "Гяури, да Ви ..... в българите, ще Ви бием!".

 

Пребитият бил откаран в болница с разкъсно-контузни рани по главата; оток в областта на гръдния кош; мозъчно сътресение, протекло със зашеметяване, гадене, световъртеж и главоболие. Очевидци на жестокия побой свидетелства, че биячите крещяли на жертвата си, че е "мръсен българин".

 

Споразумението има последици на влязла в сила присъда.

 

Източник: "Дир"

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.