Още едно кенгуру-албинос се роди в Бургас

Още едно кенгуру-албинос се роди в Бургас

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
17.09.2019 23:16
91
0

Рядко за България бяло кенгуру се роди в зоопарка край Бургас, съобщава БНР.

 

Майката на малкото е с черна козина, съобщават от парка. 

 

"Преди няколко дни забелязахме, че шава бебенце в торбичката на кафявото кенгуру, но не се виждаше какъв цвят е. Днес изненадата се показа - бяла главичка, кенгуру-албинос, невероятно просто, изключителна рядкост", заяви пред bTV управителят на зоопарка Елеонора Дъбова.

 

""

Първото кенгуру-албинос у нас се роди преди три години.

 

Според специалистите това е много рядък случай, а се случва за втори път в този зоопарк.  

 

От там съобщават, че събитието е символ за добра поличба и се надяват малкото бяло кенгуру да донесе късмет на всички.

 

Източник: БНР

 

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.