Възрастното семейство, което беше задържано вчера за бруталното убийство на котка, излезе на свобода, предаде бТВ.
Софийската районна прокуратура повдигна обвинение на 90-годишния мъж и 85- годишната жена за причиняване на смърт на животно по особено жесток начин.
Пенсионери в София убиха коте по особено жесток начин, бяха арестувани (видео)
Смята се, че съпрузите са причинили смъртта на котката с множество удари в присъствието на малолетно дете, което е заснело разпространените в социалните мрежи видеоклипове.

Случаят взриви социалните мрежи през последните дни.
„Не дадоха логично обяснение. Признават, че са осъществили насилие, но не признават, че са убили котето. Към настоящия момент твърдят, че котето е живо“, заяви зам.-директорът на 5 РУП Донко Донков.

Назначена е съдебнопсихиатрична експертиза.
Максималното наказание, което възрастното семейството може да получи, е до 3 години затвор и глоба.
Източник: бТВ
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!