От 12 април носенето на маска става задължително

От 12 април носенето на маска става задължително

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
11.04.2020 15:11
116
0

Всички граждани, когато се намират в закрити или на открити обществени места, в това число транспортни средства за обществен превоз, търговски обекти, паркове, църкви, манастири, храмове, зали, улици, автобусни спирки и други, са длъжни да имат поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата. За целта може да се използва кърпа, шал или друго.

Заповедта влиза в сила от 12 април, съобщи Министерството на здравеопазването.

Обществени са и местата, и пространствата, които са свободно достъпни, и/или са предназначени за обществено ползване. Това важи и за места, на които се предоставят обществени услуги.

Нареждането дава здравният министър със своя Заповед № РД-01-197/11.04.2020 г., която можете да прочетете тук.

Заповедта е в сила от 12.04.2020 г. до 26.04.2020 г., включително.

 

Източник: Министерство на здравеопазването

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.